Na ndiqni edhe në

Ngjarjet e Ditës

Del nga burgu Malltezi. Apeli vendos arrest shtëpie!

Del nga burgu Malltezi. Apeli vendos arrest shtëpie!

Jamarbër Malltezi do të lërë qelinë. Apeli i GJKKO caktoi arrest në shtëpi, për dhëndrin e ish-kryeministrit Sali Berisha.

Apeli ndryshoi masën e sigurisë për Mallezin ditën e sotme. Malltezi u arrestua pas hetimeve të SPAK, lidhur me ish-privatizimin e kompleksit ‘Partizani’, për të cilin ai akuzohet për korrupsion dhe pastrim parash. SPAK vendosi nën sekuestro një sërë pasurish të tij, mes tyre apartamente, llogari bankare dhe vila tek Gjiri i Lalzit./L.F-dritare.net