Na ndiqni edhe në

Ngjarjet e Ditës

DASH: Mbështesim hapjen e negociatave të BE me Shqipërinë!

DASH: Mbështesim hapjen e negociatave të BE me Shqipërinë!

Departamenti Amerikan i Shtetit mbështet hapjen e negociatave të Shqipërisë me Bashkimin Evropian.

Lajmin e ka bërë të ditur zëdhënësi i DASH-it, Ned Price, përmes një statusi në “Twitter”, ku shkruan se Departamenti Amerikan është i përkushtuar për rrugën evropiane të Shqipërisë dhe Maqedonisë së Veriut.

“Ne mbështesim hapjen e negociatave të pranimit në BE me Maqedoninë e Veriut dhe Shqipërinë pa vonesë. Ne jemi duke u angazhuar në nivelet më të larta të qeverisë për të demonstruar përkushtimin tonë në rrugët evropiane të aspirantëve”, shkruan zëdhënësi i DASH./M.M-dritare.net

DASH: Mbështesim hapjen e negociatave të BE me Shqipërinë!