Na ndiqni edhe në

Ngjarjet e Ditës

Bylykbashi: Mund të bëjmë kompromis politik me Ramën!

Bylykbashi: Mund të bëjmë kompromis politik me Ramën!

Bashkëkryetari i Këshillit Politi, Oerd Bykykbashi nga PD, ka mohuar një qeverisje me PS.

I ftuar në “Ilva Noë” Bylybashi tha se me Ramën, PD mund të bëjë vetëm kompromis politik në rast nevoje.

“Pas zgjedhjeve të 25 prillit përveç reformave dhe goditjes së korrupsionit, Shqipëria duhet të hyjë në një holli normaliteti. Asgjë që është e turbullt nuk ndihmon në integrimin e vendit. Do të jemi qeveria që do t’i qëndrojmë ndarjes së pushteteve, ligjeve, mirëqeverisjes dhe Kushtetutës. Do të bëjmë kompromis politik po qe e nevojshme por qeverisje me Edi Ramën jo”,-tha Bykykbashi./ I.M-Dritare.net