Na ndiqni edhe në

Ngjarjet e Ditës

Bie kurba e ínfektimeve/ Humbasin jetën 5 persona. Ja si është gjendja në spitale!

Bie kurba e ínfektimeve/ Humbasin jetën 5 persona. Ja si

Në 24 orët e fundit janë shënuar 660 raste të reja me koronàvirus. Ndërkohë që kanë humbur jetën 5 persona. Fatkéqësisht me gjithë përpjekjet e mjékëve nuk e kanë fituar betejën me vírusin, 3 qytetarë nga Tirana, 1 qytetar nga Tropoja, 1 qytetar nga Vlora, të moshave 48-74 vjeç. Aktualisht në 4 spitalet, po trajtohen 271 pacíentë, 31 në terapi íntensive nga të cilët 4 pacíentë janë të intubuar. Rastet pozitive të konfirmuara janë identifikuar në këto bashki: 250 raste në Tiranë, 39 raste në Vlorë, 34 raste në Kurbin, 33 raste në Durrës dhe Lushnje, 26 raste në Kavajë, 23 raste në Krujë, 22 raste në Berat, 19 raste në Fier, 17 raste në Kamëz, 16 raste në Sarandë, 11 raste në Shkodër dhe Mat, 10 raste në Lezhë, Ura Vajgurore, 8 raste në Librazhd, Klos, Gramsh, 7 raste në Prrenjas, 6 raste në Mirditë, Shijak, Vorë, 5 raste në Pogradec dhe Kuçovë, Mallakastër, 4 raste në Korçë, Rrogozhinë, Vau Dejës, 3 raste në Kukës, Divjakë, Dibër, Skrapar, 2 raste në Elbasan, Tropojë, Belsh, Patos, Cërrik, Poliçan, 1 rast në, Përmet, Delvinë, Tepelenë, Selenicë, Malësi e Madhe, Libohovë./K.C/dritare.net