Na ndiqni edhe në

Ngjarjet e Ditës

Beleri në GJKKO: Mos merrni vendim me sajesa!

Beleri në GJKKO: Mos merrni vendim me sajesa!

Fredi Beleri ka reaguar në seancën ku pritet të merret vendimi, pasi SPAK kërkon dënimin e tij me 2 vite e 6 muaj burg.

Beleri është shprehur se hetimet dhe konkluzionet e SPAK, nuk duhet të merren parasysh, lidhur me vendimin që do të caktojë GJKKO.

“E kuptoj shumë mirë që jeni nën presion të vazhdueshëm, por ky nuk është faji im. Është çështjen e bashkisë Himarë, që nuk duan ta zgjedhin me votë, por me sajesa. Konkluzionet e SPAK nuk mund t’i merrni parasysh”, ka deklaruar ai./M.K-dritare.net