Na ndiqni edhe në

Ngjarjet e Ditës

BE miraton dhënien e statusit kandidat për Ukrainën!

BE miraton dhënien e statusit kandidat për Ukrainën!

Parlamenti Evropian miratoi me 529 pro, 45 kundër dhe 14 abstenime raportin e KE-së në të cilin i kërkohet Këshillit Europian që t’i jepet menjëherë statusi i vendit kandidat në BE, Ukrainës dhe Moldavisë./L.F-dritare.net