Na ndiqni edhe në

Ngjarjet e Ditës

BE heq kufizimet/ Manastirliu: Lajm i mirë, por të mos ulim vigjilencën!

BE heq kufizimet/ Manastirliu: Lajm i mirë, por të mos ulim

Vendet e Bashkimit Evropian, janë dakorduar për të hequr kufizimet e udhëtimit për Shqipërisë.

Pas këtij njoftimi ka ardhur edhe reagimi i ministres së Shëndetësisë, Ogerta Manastirliu e cila ka vlerësuar këtë vendim, duke e konsideruar një shenjë të mirë për vendin dhe të gjithë shqiptarët.

Ministrja shprehet se ky vendim tregon se vendi po shkon drejt normalitetit, por pavarësisht kësaj Manastirliu bën apel që qytetarët të mos ulin kujdesin dhe të tregohen vigjilentë deri në përfundim të pandemisë .

“Lajm i mirë. Dakordësia e vendeve të Bashkimit Europian për të hequr kufizimet e udhëtimit për Shqipërinë është padyshim një lajm i mirë. Një lajm i shumëpritur për të gjithë shqiptarët por edhe një shenjë e mirë se po shkojmë drejt normalitetit që të gjithë dëshirojmë.Por sërish një apel për të gjithë qytetarët: Të mos e ulim vigjilencën, në këto metra të fundit drejt daljes nga tuneli i gjatë i pandemisë", ka shkruar Manastirliu në "Facebook"./dritare.net

BE heq kufizimet/ Manastirliu: Lajm i mirë, por të mos ulim