Na ndiqni edhe në

Ngjarjet e Ditës

Basha: Qytetarët braktisen si në Thumanë, ne nuk do të lejojmë t’u grabiten pronat!

Basha: Qytetarët braktisen si në Thumanë, ne nuk do të

Kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha, përmes një videoje të publikuar në faqen e tij zyrtare në “Facebook” Basha gjatë një takimi me qytetarët ka deklaruar se Rama, dhe kryetari i Bashkisë së Tiranës janë gati të sakrifikojnë shqiptarët për xhepat e tyre. “Kur është e nevojshme për të ndihmuar njerëzit, ju braktisin dhe ndodh si në Thumanë. Vdiqën 26 qytetarë sepse i lanë të futen në 2 pallate që ishin të pabanueshme. Ne s’do t’i lëmë t’u grabisin pronat qytetarëve”, shkruan Basha krahas videos./M.M-dritare.net