Na ndiqni edhe në

Ngjarjet e Ditës

Basha: Babëzia e Ramës nuk i dallon të djathtët e të majtët!

Basha: Babëzia e Ramës nuk i dallon të djathtët e të

Kryedemokrati Lulzim Basha në kuadër të fushatës elektorale po zhvillon një takim me socialistët që i janë bashkuar Partisë Demokratike.

"E hoqa xhaketën se keni krijuar një klimë miqësore. Vëllezër dhe motra socialistë jam mirënjohës investuat tek ndryshimi. Jam i nderuar dhe i privilegjuar me këtë pritje që po zhvilloni. Shumica dërrmuese e socialistëve, njësoj si shqiptarët e tjerë, kanë parë se si Rama është bërë bashkë me oligarkët për të zhvatur pasuritë e vendit. Mijëra familje kaluan dimrin e sytë në çadër për shkak të babëzisë së një grushti pushtetarësh. Po gënjejnë 110 mijë familje shqiptare dhe pas zgjedhjeve kanë vendosur t'ua prishin shtëpitë. Skeptikëve u them, shikojeni këtë sallë, janë vëllezërit e motrat tona. Babëzia e Edi Ramës nuk i ka dalluar as të djathtët as të majtët" tha Basha./M.M-dritare.net