Na ndiqni edhe në

Ngjarjet e Ditës

Bardhi letër trupit diplomatik në Tiranë: PS po na dhunon të drejtat!

Deputeti Gazment Bardhi i është dërguar me një letër zyrtare, kryeparlamentares Lindita Nikolla dhe ambasadave të huaja në Tiranë pas përplasjes në Kuvend.

Në letrën e tij, Bardhi shkruan se mazhoranca ka tentuar të shuajë zërin e opozitës në Kuvend dhe se ky i fundit është shndërruar në sallë të Gardës.

Ndër të tjera shton: Mazhoranca po tenton të krijojë një Parlament njëpartiak, antidemokratik, autoritar dhe që dhunon hapur të drejtat e pakicës parlamentare./M.K-dritare.net

Bardhi letër trupit diplomatik në Tiranë: PS po na dhunon të Bardhi letër trupit diplomatik në Tiranë: PS po na dhunon të