Na ndiqni edhe në

Ngjarjet e Ditës

Autobusi me nxënës bie në humnerë, 2 të vdekur dhe dhjetëra të plagosur!

Një autobus shkolle është përmbysur në New York, pasi ka dalë nga autostrada si pasojë e një defekti.

Autobusi me nxënës bie në humnerë, 2 të vdekur dhe

The Telegraph bën me dije se autobusi ka përfunduar në përrua teksa në mjet ndodheshin rreth 44 gjimnazistë, ku mes tyre 2 kanë mbetur viktima.

Po ashtu dhjetëra të tjera kanë mbetur të plagosur rëndë, teksa ishin nisur në udhëtim nga shkolla në Farmington në Long Island për në Pensilvani.

Autobusi me nxënës bie në humnerë, 2 të vdekur dhe

Studentët e tjerë kanë pësuar goditje dhe lëndime në trup, ndërsa janë dërguar menjëherë në spital./M.K-dritare.net