Na ndiqni edhe në

Ngjarjet e Ditës

Detajet/ Arrihet marrëveshja për reformën zgjedhore!

Detajet/ Arrihet marrëveshja për reformën zgjedhore!

Tym i bardhë, nga Këshilli Politik i Reformës Zgjedhore, marrëveshja është arritur.

Me ndërmjetësimin e ambasadorëve të SHBA, BE, OSBE, dhe Britanisë së Madhe, marrëveshja është arritur mbrëmjen e sotme.

Sipas marrëveshjes, zgjedhjet e ardhshme do të bëhen me identifikim biometrik, ndërsa është arritur dakordësia edhe për administrimin e zgjedhjeve./ I.M-Dritare.net