Na ndiqni edhe në

Ngjarjet e Ditës

Arrestimi i zyrtarit të FBI, Rama: Gjyq ndaj meje në Big Brotherin e politikës!

Arrestimi i zyrtarit të FBI, Rama: Gjyq ndaj meje në Big Brotherin e

Kryeministri Edi Rama reagoi ndaj akuzave të opozitës e cila tha se arrestimi i zyrtarit të FBI-së në Nju Jork, Charles McGonigal, ka lidhje me të.

Reagimi kryeministrit Edi Rama në twitter:

“Akuzohet në Amerikë një zyrtar i FBI për gjëra që s’kanë as edhe një lidhje me mua (se po të kishin do t’i kishte nxjerrë hetimi i atyre që nuk manipulojnë prova e as kursejnë fajtorë) dhe në Shqipëri fillon gjyqi ndaj meje në Big Brotherin e politikës, kanaleve e portaleve!

Jam mësuar, po së fundmi kam vendosur të mos merrem më me nxjerrjen e çdo guri që hidhet përditë në lumë nga protagonistët e sojsojshëm të këtij Big Brotheri pambarim! Më pak fjalë dhe akoma më shumë punë e kontakte me njerëzit që kanë punë për të bërë apo punë për të zgjidhur.

Duhen kuptuar edhe ata që s’dinë të bëjnë asgjë tjetër, ashtu siç duhen kuptuar edhe ata që s’duan të besojnë asgjë tjetër përveç asaj që duan medoemos të besojnë”, shkruan kryeministri Edi Rama./L.F-dritare.net