Na ndiqni edhe në

Ngjarjet e Ditës

Andi Bushati: Unë jam për mbyllje totale!

Andi Bushati: Unë jam për mbyllje totale!

Analisti i njohur Andi Bushati, ka deklaruar në emisionin “Open”, se është për mbyllje totale, duke parë shtimin e rasteve me C -19 në vendin tonë.

Analistit Dritan Hila i kujtoi drejtuesit e Lëvizjes Socialiste për Integrim që i bëjnë apel popullit të mos mbante maskë, dhe Bushati tha: Le t'i fusnin në bùrg.

Bushati: Unë jam për mbyllje totale.

Hila: Si mbyllje totale?

Bushati: Po, për mbyllje totale.

Hila: Po ti kishe drejtuesit e LSI-së, i thoshin popullit dilni dhe mos mbani maska.

Bushati: T'i fusin në bùrg, i kanë të gjitha kushtet.

Hila: Njëri thoshte se s’ka vìrus dhe vetë shkoi u shtrua në “Spitalin Amerikan” dhe pagoi atje.

Eni Vasili: Kush?

Dritan Hila: Nuk do përmend emra./M.M-dritare.net