Na ndiqni edhe në

Ngjarjet e Ditës

Ambasadori Soreca takon kryetaren e KLGJ: Fjala kryesore është për Reformën në Drejtësi!

Ambasadori Soreca takon kryetaren e KLGJ: Fjala kryesore është

Ambasadori i BE në Tiranë, Luigi Soreca, ka zhvilluar sot një takim me kryetaren e KLGJ, Naureda Llagami. Përmes një mesazhi në “Twitter”, ambasadori Soreca thekson se ka diskutuar me Llagamin mbi përparësitë e Këshillit të Lartë Gjyqësore, duke përfshirë edhe Gjykatën e Lartë e ngritjen e sistemit të menaxhimit të çështjeve.

Ambasadori Soreca takon kryetaren e KLGJ: Fjala kryesore është

“Diskutim shumë i mirë me Kryetaren e Këshillit të Lartë Gjyqsësor Naureda Llagami rreth përparësive të Këshillit, përfshirë promovimet në Gjykatën e Lartë, hartën gjyqësore dhe ngritjen e sistemit të menaxhimit të çështjeve. Efikasiteti është fjala kryesore në këtë fazë të re të #reformësnëdrejtësi.",- shprehet Soreca./M.T/dritare.net