Na ndiqni edhe në

Ngjarjet e Ditës

Merr fund pritja/ Ja kur do të gjykohet në Apel ankimimi i Alibeajt!

Merr fund pritja/ Ja kur do të gjykohet në Apel ankimimi i Alibeajt!

Në datën 3 nëntor gjykata e Apelit ka njoftuar se do të gjykojë ankimimin e Partisë Demokratike, lidhur me ankimin e Enkelejd Alibeajt.

Trupi gjykues që e shqyrton çështjen përbëhet nga gjyqtarët: Irida Kacerja (relatore), Genti Shala dhe Emona Muçi.

Kjo çështje lidhet me depozitimin e statutit dhe vendimeve të Kuvendit Kombëtar të dates 17.07.2021./Xh.Xh/dritare.net