Na ndiqni edhe në

Ngjarjet e Ditës

Alibeaj zbardh takimin me ndërkombëtarët: Ja fokusi i bisedës!

Alibeaj zbardh takimin me ndërkombëtarët: Ja fokusi i

Kreu i Grupit Parlamentar të PD-së Enkelejd Alibeaj së bashku me 6 përfaqësues të grupit të PD-së u takuan në Kryesinë e Kuvendit me 8 ambasadorët kryesore në vendin tonë. Pas përfundimit të takimit, kreu i Grupit Parlamentar të PD-së bëri të ditur se objekt i takimit ishin reformat që janë iniciuar në parlament.

Alibeaj zbardh takimin me ndërkombëtarët: Ja fokusi i

“Një nga takimet që i kemi pasur format shumë kohë më parë. Objekt i takimit të gjitha ato reformat që i kemi nisur në parlament dhe ju i keni ndjekur. Takim i parë që do të pasohet nga të tjerë, qoftë në këtë format apo të tjera,” tha Alibeaj.

Alibeaj zbardh takimin me ndërkombëtarët: Ja fokusi i

Po ashtu, Alibeaj u shpreh i bindur se forma të tilla takimesh ose të ngjashme mund të pasohen nga të tjerë në vijim./Xh.Xh/dritare.net

Alibeaj zbardh takimin me ndërkombëtarët: Ja fokusi i