Na ndiqni edhe në

Kosova dhe Rajoni

Albin Kurti pas votimit: Sot ditë e bardhë dhe e ndritshme, si e ardhmja jonë

Albin Kurti pas votimit: Sot ditë e bardhë dhe e ndritshme, si e

Kandidati për kryeministër i Kosovës, Albin Kurti ka votuar. Pasi hodhi votën në kutinë e votimit, në një prononcim për mediat, Kurti u shpreh se, e sotmja është ditë e bardhë, ashtu siç do të jetë ardhmja.

“Sot është ditë e bardhë, e ndritshme ashtu siç do të jetë e ardhmja jonë. Kosova si shtet i pavarur këtë të diel i kthehet popullit, me dashur për vendin duhet të votojmë.”,- tha Kurti./K.C/dritare.net