Na ndiqni edhe në

Ngjarjet e Ditës

Aktori i njohur indian humb jetën nga Covid-19, në moshën 35-vjeçare

Aktori i njohur indian humb jetën nga Covid-19, në moshën

Aktori i njohur indian Rahul Vohra ndërroi jetë nga Covid-19 në një spital të Delhit. Ai ishte 35 vjeç. Vdekja e tij tronditi gjithë Indinë, sidomos pas një postimi në të cilin ai shkroi se do të kishte jetuar po të kishte marrë trajtimin e duhur mjekësor dhe në kohën e duhur.

Drejtori i teatrit indian, dramaturgu Arvind Gaur shkroi në Facebook-un e tij se: "Rahul Vohra iku. Aktori premtues nuk është më. Dje Rahul tha se: “Po të isha trajtuar mirë, edhe unë do të kisha shpëtuar.” Rahul ne të gjithë nuk mundëm të të shpëtonim. Na fal që jemi fajtorë për vdekjen tënde.”/K.C/dritare.net