Na ndiqni edhe në

Ngjarjet e Ditës

80-vjeçari vrau për motive të dobëta, policia sqaron krimin e dyfishtë në Gramsh!

80-vjeçari vrau për motive të dobëta, policia sqaron

Pasditen e sotme, në fshatin Tervol, Gramsh, ndodhi një krim i dyfishtë.

Shtetasi Xhevit Sinani 80 vjeç, dyshohet se për motive të dobëta, ka vrarë, me send të mprehtë (sëpatë), bashkëshorten e tij, shtetasen Zegjine Sinani rreth 74 vjeç, e cila ndodhej në banesë, dhe më pas ka vrarë vëllanë e tij, shtetasin Shaqir Sinani 73 vjeç, i cili ndodhej në territorin e banesës së tij, rreth 1 kilometër larg nga banesa e autorit.

Policia bëri të mundur kapjen dhe shoqërimin e autorit, për në Komisariatin e Policisë Gramsh për veprime të mëtejshme.

Në cilësinë e provës materiale është sekuestruar mjeti i mprehtë sëpatë me të cilën autori dyshohet që ka kryer krimin e dyfishtë./L.F-dritare.net

View this post on Instagram

A post shared by Dritare Tv (@dritare_tv)