Na ndiqni edhe në

Ngjarjet e Ditës

7 të vdekur dhe 250 raste të reja me koronavirus në Kosovë!

7 të vdekur dhe 250 raste të reja me koronavirus në Kosovë!

Shtatë persona kanë vdekur nga COVID-19 në Kosovë në 24 orët e fundit, ndërsa janë shënuar edhe 250 raste të reja.

Instituti i Shëndetit Publik atje ka njoftuar se nga 454 mostra të testuara, 250 kanë rezultuar pozitive. Në 24 orët e fundit janë shëruar 126 pacientë.

Numri total i rasteve në Kosovë ka arritur në 9049, ndërsa raste aktive janë 3804. Janë shëruar 3804 persona./ I.M-Dritare.net