Na ndiqni edhe në

Ngjarjet e Ditës

5 ide të çuditshme që mund t'iu bëjnë të pasur!

5 ide të çuditshme që mund t'iu bëjnë

Kush nuk do të dëshironte të kishte shumë para? Sigurisht që të gjithë duan por s’është dhe shumë e thjeshtë të krijosh një pasuri.

Driatre.net sot në këtë artikull do ju tregojë 5 ide të çmendura e të çuditshme, që ka shumë mundësi të iu bëjë milionerë.

Ajo çfarë duhet të bëni, është të kërkoni!

Mund t’i ketë ndodhur çdo kujt që të mbetet pa para dhe të kërkojë borxh tek një mik apo i afërm, dhe për fat të keq askush të mos e ndihmojë. Karyn Bosnak gjeti një zgjidhje të guximshme për këtë situatë vendimtare. Kur ajo kishte 20,000 dollarë në kartën saj të kreditit dhe mbeti pa punë, ajo vendosi t'iu kërkojë ndihmë njerëzve në internet. Në më pak se 6 muaj, Karyn rriti pasurinë e saj dyfish.

Mbajtja e një kandili deti në shtëpi ashtu siç mbajmë dhe peshqit

Një biolog i ri, Alex Endon dikur pyeste veten pse dyqani i kafshëve nuk ofronte për klientët edhe kandil deti. Duke qenë se të gjitha dyqanet ishin njësoj ai e ndryshoi këtë mungesë që e kishte pothuajse çdo dyqan. Ai shpenzoi 50.000 dollarë për të bërë një akuarium të veçantë me kandil deti dhe për t'i edukuar ato. Në vitin 2010, biznesi filloi të gjeneronte të ardhura nga 500,000 dollarë në vitin e parë deri më sot që të ardhurat tejkalojnë 1,000,000 dollarë.

Një perandori kibernetike

Një lojë kompjuterike dikur e famshme e quajtur Second Life, u zbulua nga një mësuese e zakonshme e shkollës, Ailin Graef personi i parë që fitoi 1,000,000 dollarë në internet. Bleu pasuri të patundshme, një shtëpi, e riparoi atë dhe më pas e dha me qira.

Në vitin 2006, ajo bëri 1,000,000 dollarë por ajo nuk u ndal së fituari para. Ajo vazhdoi të blinte prona të tjera derisa hapi kompaninë e saj.

Screenshots nga Instagrami

Një artist modern me emrin Richard Prince tha në vitet 1980 që nuk keni nevojë të krijoni diçka për t'u bërë i famshëm, të fitoni para dhe të kontribuoni në artin global. Ai mori pikturat e famshme, si ato private edhe nga reklamat, i ndryshoi pak dhe i shfaqi ato si të tijat. Pastaj ai i shiti ata në ankand për miliona dollarë. Sigurisht që u padit, por ai arriti të fitojë shumicën e rasteve. Qëndrimi i tij është i guximshëm dhe i thjeshtë: "Autorësia nuk është asgjë."

Llampat e gjumit që duken si këmbët e një gruaje

Brian Jones arriti ta bëjë një gjë të çuditshme. Themeluesi i kompanisë, Red Rider Leg Lamps, familja dhe miqtë e tij po krijonin idenë e të ardhurave vjetore të kompanisë, e cila ka qenë në treg për më shumë se 15 vjet, duke kaluar 1,000,000 dollarë. Artikujt e kësaj kompanie janë akoma më të njohurat në botë. Një llamp gjumi me formën e këmbës së një gruaje e bërin Jones një biznesmen./Përshtati nga Bright side, dritare.net