Na ndiqni edhe në

Ngjarjet e Ditës

30 mjekë në Itali/ Berluskoni falënderon Ramën, ja çfarë shkruan!

30 mjekë në Itali/ Berluskoni falënderon Ramën, ja

Ish-kryeministri i Italisë, Silvio Berluskoni ka falënderuar kryeministrin, Edi Rama për dërgimin e 30 mjekëve shqiptarë në ndihmë të tyre. Berluskoni shprehet se, Shqipëria është një komb i vogël, por me tradita të mëdha dhe civilizim antik, me të cilin Italia ka një marrëdhënie historike që qeveritë e mia kanë bërë gjithçka për ta konsoliduar.

Postimi i plotë i Berluskonit:

“Unë e njoh kryeministrin e Shqipërisë Edi Rama dhe kam vlerësuar shumë gjestin e tij dhe fjalët e tij fisnike drejt Italisë.

Shqipëria është një komb i vogël por është një vend me tradita të mëdha dhe civilizim antik, me të cilin vendi ynë ka një marrëdhënie historike që qeveritë e mia kanë bërë gjithçka për ta konsoliduar.”/K.C/dritare.net

30 mjekë në Itali/ Berluskoni falënderon Ramën, ja