Na ndiqni edhe në

Ngjarjet e Ditës

14 Maji/ KQZ regjistron përfundimisht Partinë Demokratike me kryetar Enkelejd Alibeaj!

14 Maji/ KQZ regjistron përfundimisht Partinë Demokratike me kryetar

Partia Demokratike regjistrohet në zgjedhje. Vendimi është marrë para pak minutash nga Ilirjan Celibashi i cili zbatoi vendimin e KAS për ta regjistruar PD-në me kryetar Enkelejd Alibeajn si kryetar i Komanduar. Ky vendim u kundërshtua nga përfaqësuesi i Partisë së Lirisë i cili tha se vendimi i KAS do të ankimohet dhe duhet pritur vendimi i Kolegjit./M.T/dritare.net