Na ndiqni edhe në

Ngjarjet e Ditës

113 mijë € në makinë, del para gjykatës efektivi i RENEA-s!

113 mijë € në makinë, del para gjykatës efektivi i

Ka dalë para gjykatës për masën e sigurisë, Altin Morina, shef i stërvistjes në repartin RENEA, i arrestuar pak ditë më parë me 113 mijë euro teksa levizte me një automjet luksoz audi Q8.

Ndaj tij prokuroria ka ngritur 3 akuza, pastrim parash, fshehje të ardhurash dhe shpërdorim detyre.

Morina dyshohet se ishte përfshirë në trafikun e heroinës dhe kokainës, me grupet kriminale në Tiranë, Shkodër dhe Elbasan./M.T/dritare.net