Na ndiqni edhe në

Ngjarjet e Ditës

10 të vdekur dhe 224 raste pozitive në Kosovë

10 të vdekur dhe 224 raste pozitive në Kosovë

Kosova vijon të përballet me pandeminë e koronavirusit.

Sipas Institutit të Shëndetit Publik atje, në 24 orët e fundit në Kosovë kanë vdekur 10 pacientë, dhe janë konfirmuar 224 raste të reja.

Sipas të dhënave të ISHP atje, janë gjithsej deri më tani 8554 raste me koronavirus në Kosovë, nga këto 3588 janë aktivë, ndërsa kanë vdekur deri më tani 237 persona./ I.M-Dritare.net