Na ndiqni edhe në

Moti

Vranësira dhe temperatura të larta/ Ja moti për sot!

Vranësira dhe temperatura të larta/ Ja moti për sot!

Në vend do të vijojnë të mbizotërojnë vranësirat dhe temperaturat e larta, kjo për shkak të masave ajrore me origjinë nga Afrika. Në zonat verilindore vranësirat do të sjellin reshje afat-shkurtra. Termometri do të shënojë deri në 35 gradë celsius. Era do fryjë e lehtë në tokë dhe mesatare në det me shpejtësi 30 km/hduke krijuar dallgëzimi 2 deri 3 ballë./L.F-dritare.net