Na ndiqni edhe në

Moti

Temperaturat mbi 35 gradë. Si do të jetë moti sot!

Temperaturat mbi 35 gradë. Si do të jetë moti sot!

Fundjava e parë e shtatorit, ndryshe nga ç'pritej ka qenë me kushte atmosferike të favorshme edhe për plazh. Edhe kjo e diel do të dominohet nga dielli i nxehtë, sidomos në zonat bregdetare. Do të ketë vranësira të pakta dhe kalimtare përgjatë relieveve malore.
Era do të fryjë nga veriperëndimi-verilindja në 1-10m/s, e cila hera-herës përgjatë vijës bregdetare dhe zonave lugionore do të fitojë shpejtësi deri në 20m/s. Temperaturat do të luahaten nga 13 deri në 35 gradë celsius./K.C/dritare.net