Na ndiqni edhe në

Moti

Temperaturat deri në 34 gradë dhe ere e fortë./ Ja moti sot!

Temperaturat deri në 34 gradë dhe ere e fortë./ Ja moti sot!


Moti ditën e sotme parashikohet me vranësira shtresore në bregdet e zonat e ulëta. Në lindje të vendit do të ketë më tepër kthjellime.

Shërbimi Meteorologjik Ushtarak bën me dije se në orët e mëngjesit do të ketë prani grimcash pluhuri dhe rëre kryesisht në pjesën perëndimore dhe jugore të vendit. Në orët e mëngjesit në ekstremin verior dhe lindor pika shiu.

Era do të fryjë nga kuadrati i jugut mesatare dhe përgjatë vijës bregdetare e vrullshme. Era humb forcën e saj prej pasdites.

Temperaturat do të luhasin nga 15 gradë celsius deri në 34 gradë celsius./E.B-dritare.net