Na ndiqni edhe në

Moti

Sot shi/ Ja kur do të përmirësohet moti!

Sot shi/ Ja kur do të përmirësohet moti!

Sot vendi ynë është dominuar nga shiu. Nesër në mëngjes do të qetësohet situata, por do të jetë përkohësisht pasi pasditen dhe natën e së dielës do të ketë përkeqësim të kushteve të motit. Sinoptikani i “Meteoalb” Hakil Osmani thotë se: “Paraditen e nesërme pritet që të qetësohet situata. Por është përmirësim i përkohshëm, pasi pasditja dhe nata e së dielës presin fuqizim të reshjeve, që do të na shoqërojë deri në paraditen e së hënës. Pasditen e së hënës dhe në vazhdim, presim përmirësim të motit.”/K.C/dritare.net