Na ndiqni edhe në

Moti

Sot moti përvëlues. Ja sa do të shkojnë temperaturat!

Sot moti përvëlues. Ja sa do të shkojnë temperaturat!

Ultësira perëndimore dhe zonat e ulta paraqiten me kthjellime gjatë paradites ndërsa zonat malore do kenë kalime vranësirash. Mbrëmja paraqitet me kthjellime në të gjithë Shqipërinë.

Sipas MeteoAlb temperaturat e ajrit rriten në mëngjes por mbeten të pandryshuara në mesditë duke u luhatur nga 17°C deri në 39°C.

Era do fryjë e lehtë me shpejtësi deri 28 km/h nga drejtimi Veriperëndimor duke krijuar brigjet detare dallgëzim 2 ballë./E.B-dritare.net