Na ndiqni edhe në

Moti

Shi apo diell? Ja si do të jetë moti këtë fundjavë!

Shi apo diell? Ja si do të jetë moti këtë fundjavë!

Dje dhe sot, na ka shoqëruar një mot i vranët dhe me shi në të gjithë vendin. Por si do të jetë për fundjavë? Sipas Shërbimit Meteorologjik Ushtarak, dita e shtunë parashikohet të ketë mot kryesisht të vranët me intervale kthjellimesh. Reshje shiu me intensitet të ulët në zonën jugore-juglindore të vendit deri në orët e mesditës.

Dita e diel parashikohet të ketë mot me alternime vranësirash dhe kthjellime. Pra mesa duket s'do të bëjmë plazh këtë fundjavë./K.C/dritare.net

Shi apo diell? Ja si do të jetë moti këtë fundjavë!Shi apo diell? Ja si do të jetë moti këtë fundjavë!