Na ndiqni edhe në

Moti

Rriten temperaturat/ Ja parashikimi i motit për sot!

Rriten temperaturat/ Ja parashikimi i motit për sot!

Vendi sot do të mbetet nën kthjellimin e vranësirave të lehta dhe kthjellimeve. Mëngjesi do të jenë i ftohë, ndërsa orët me diell do të bëjnë që në mesditë temperaturat të pësojnë rritje. Temperaturat do të luhaten në vlerat nga 3 deri në 22 gradë celsius. Era do të fryjë e lehtë në tokë dhe mesatare në det, duke krijuar dallgëzim 2-3 ballë./L.F-dritare.nett