Na ndiqni edhe në

Moti

Plane për fundjavë? Ja si do të jetë moti!

Plane për fundjavë? Ja si do të jetë moti!

E shtuna dhe e diela pritet të dominohen nga moti i qëndrueshëm, ashtu si ditët që kaluan. Ky është lajmi i mirë për ju që keni bërë plane këtë fundjavë. Dita e sotme do të ketë edhe vranësira të pakta kalimtare në relievet malore. Edhe për ditën e diel moti parashikohet kryesisht i kthjellët, por përgjatë ditës nuk do të mungojnë vranësirat kalimtare.

Më poshtë temperaturat, sipas parashikimeve të Shërbimit Meteorologjik Ushtarak./K.C/dritare.net

Plane për fundjavë? Ja si do të jetë moti!