Na ndiqni edhe në

Moti

Përgatituni! Java që vjen do të jetë shumë e nxehtë!

Përgatituni! Java që vjen do të jetë shumë e

Javën që po vjen vendi ynë pritet të ketë mot të ndikuar nga vala e nxehtit afrikan. Kjo valë e nxehtë do të sjellë mot me diell dhe lagështirë të ulët gjatë orëve të mesditës. Rritja e temperaturave do të jetë e vijueshme dhe do të bëjë që si mëngjeset ashtu edhe mbrëmjet të jenë me vlera të larta temperaturash.

Era do të fryjë jug dhe veriperëndim e lehtë duke sjellë dhe dallgëzim të ulët në brigjet detare. Termometri do të shënojë vlerat maksimale në 42 gradë celsius./K.C/dritare.net