Na ndiqni edhe në

Moti

Parashikimi i motit sot!

Parashikimi i motit sot!

Dita e sotme do të ndikohet nga kushte të qëndrueshme atmosferike. Territori i Shqipërisë do të jetë nën ndikimin e kthjellimeve dhe vranësirave të pakta kalimtare. Në orët e mëngjesit do të ketë prani të ngricave, kryesisht në zonat malore. Era do të fryjë të shtunën nga kuadrati i veriut, përgjithësisht e lehtë e mesatare në pjesën bregdetare. Valëzimi në dete do të jetë i forcës 2-4 ballë. Temperaturat minimale dhe maksimale të ajrit pritet të arrijnë: në bregdet 6 – 15 °C, në vendet e ulëta 1 – 14 °C dhe në vendet malore 0 – 12 °C./M.M-dritare.net