Na ndiqni edhe në

Moti

Parashikimi i motit sot!

Parashikimi i motit sot!

Vendi ynë gjatë paradites do të jetë me kthjellime dhe vranësira të pakta, të cilat më të theksuara do të jenë në verilindje të territorit. Por orët vijuese shtojnë vranësirat në Shqipëri, duke krijuar mundësi për rrebeshe të pakta dhe të izoluara shiu në veri dhe përgjatë kufirit lindor.

Temperaturat e ajrit do të rriten në mëngjes, por ulen në mesditë duke luhatur vlerat ditore nga 18°C deri në 39°C. Era do të fryjë mesatarisht me shpejtësi 45-50 km/h nga drejtimi veriperëndimor duke krijuar në det dallgëzim mbi 4 ballë./M.M-dritare.net