Na ndiqni edhe në

Moti

Parashikimi i motit për sot, çfarë ndodh me temperaturat!

Parashikimi i motit për sot, çfarë ndodh me temperaturat!

Këtë fundjavë vendi ynë do të ndikohet nga kushte relativisht të qëndrueshme atmosferike.

Sipas parashikimit nga SHMU, për ditën e shtunë moti deri në orët e mesditës parashikohet me alternime kthjellimesh e vranësirash deri të dendura. Këto vranësira në veriperëndim dhe përgjatë ultësirës perëndimore do të shoqërohen me reshje shiu me intensitet të ulët dhe lokalisht në formë shtrëngatash.

Më pas do të kemi mot të kthjellët e vranësira të pakta kalimtare./M.K-dritare.net