Na ndiqni edhe në

Moti

Parashikimi i motit për sot!

Parashikimi i motit për sot!

Moti i kthjellët do të mbizotërojë në pjesën më të madhe të vendit ditën e sotme. Vranësirat do të jenë të pakta dhe kalimtare përgjatë relieveve malore.

Temperaturat parashikohen:
në vendet malore 2°C deri në 18°C
në vendet e ulëta 6°C deri në 24°C
në vendet bregdetare 8°C deri në 22°C./L.F-dritare.net