Na ndiqni edhe në

Moti

Parashikimi i motit për sot!

Parashikimi i motit për sot!

Kthjellimet do të mbizotërojnë në pjesën më të madhe të vendit ditën e sotme. Java do të nisë me temperatura të larta. Termometri do të shënojë nga 17 deri në 38 gradë celsius, ndërsa në zonat malore priten reshje të lehta. Era do të fryjë e lehtë në tokë dhe mesatare në det me shpejtësi deri në 30 km/h, duke krijuar dallgëzim deri në 3 ballë./L.F-dritare.net