Na ndiqni edhe në

Moti

Njihuni me parashikimin e motit për ditën e sotme!

Njihuni me parashikimin e motit për ditën e sotme!

Përgjatë ditës së sotme do të mbizotërojë moti i kthjellët nga mëngjesi në mbrëmje, në të gjithë territorin e Shqipërisë. Temperaturat do të shënojnë sërish një rritje me 1-2 gradë në mëngjes dhe mesditë duke luhatur dy vlerat ditore nga 0 në 17 gradë Celsius. Era do të fryjë e lehtë në tokë, por mesatare në bregdet. Më e fortë ajo do të fryjë në hapësirën detare të Jonit, ku dallgëzimi shkon mbi 3 ballë./M.M-dritare.net