Na ndiqni edhe në

Moti

Nisin reshjet e para të dëborës në Dardhë dhe Voskopojë

Nisin reshjet e para të dëborës në Dardhë dhe

Pasditen e sotme Dardha është zbardhur nga flokët e dëborës. Si pasojë e uljes së temperaturave në juglindje të vendit ka pasur reshje dëbore.

Dardha, Voskopoja, Qafë-Qarri janë mbuluar nga petku i bardhë. Kjo është dëbora e parë për këtë vit dhe një shenjë e ardhjes së dimrit./K.C/dritare.net