Na ndiqni edhe në

Moti

Në fundjavë ulen temperaturat, ja si do të jetë moti!

Në fundjavë ulen temperaturat, ja si do të jetë moti!

I nxehti afrikan ka pushtuar vendin tonë ditët e fundit. Sot u shënua temperatura maksimale, 41 gradë celsius. Këtë fundjavë pritet që të ulen temperaturat, si në vlerat maksimale, ashtu edhe në ato minimale. Temperaturat pritet të shkojnë nga 18, deri në 38 gradë celsius.

Nuk priten shifra këtë të shtunë edhe të diel. Ndaj shijojeni diellin e nxehtë dhe plazhin./K.C/dritare.net