Na ndiqni edhe në

Moti

Moti nisi me diell, ja si do të jetë në vijim!

Moti nisi me diell, ja si do të jetë në vijim!

Moti sot nisi me diell, por gjatë ditës pritet që të ketë reshje shiu. Shiu do të jetë i pranishëm pothuajse në gjysmën e vendit. Temperaturat minimale dhe maksimale të ajrit pritet të arrijnë:

në bregdet: 15 / 25°C

në vendet e ulëta: 13 / 28°C

në vendet malore: 9 / 23 °C/K.C/dritare.net