Na ndiqni edhe në

Moti

Moti/Ja ku do të ketë shi sot!

Moti/Ja ku do të ketë shi sot!

Vendi sot do të mbizotërohet nga kthjellimet dhe vranësirat. Në zonat bregdetare parashikohet të jetë mot i qëndrueshëm, ndërsa në pjesën tjetër të vendit, gjatë pasdites vranësirat do të sjellin reshje shiu të herë pas hershme. Temperaturat do të vijojnë të jenë të larta, duke u luhatur në vlerat nga 17 deri në 37 gradë celsius. Era do të fryjë me shpejtësi mesatare në det, duke krijuar dallgëzim 2-3 ballë./L.F-dritare.net