Na ndiqni edhe në

Moti

Kthjellime dhe rritje temperaturash/ Ja moti sot!

Kthjellime dhe rritje temperaturash/ Ja moti sot!

Kthjellime dhe vranësira kalimtare dominojnë kushtet e motit në vendin tonë gjatë pjesës së parë të ditës, ku me të shpeshta vranësirat do jenë në zonat jugore. Por mesdita dhe pasditja sjellin mbizotërim të kthjellimeve në territor.

Temperaturat e ajrit ulen në mëngjes por rriten në mesditë duke luhatur vlerat ditore nga 3°C mëngjesi deri në 25°C mesdita./E.B-dritare.net