Na ndiqni edhe në

Moti

Java nis me reshje dhe temperatura të larta!

Java nis me reshje dhe temperatura të larta!

Java do të nisë me mot të vranët dhe reshje. E gjithë dita do të mbizotërohet nga vranësirat, ndërsa reshjet masive do të nisin gjatë pasdites. Temperaturat do të luhaten në vlerat nga 11 deri në 29 gradë celsius. Era do të fryjë e fortë në det, duke krijuar dallgëzim 4-5 ballë./L.F-dritare.net