Na ndiqni edhe në

Moti

Ja si do të jetë moti sot!

Ja si do të jetë moti sot!

Shqipëria

Sipas MeteoAlb:Kthjellimet mbizotërojnë në vend gjatë paradites, por pasditja sjell shpeshtim të vranësirave në vend, ku më të dukshme do të jenë në veri-verilindje duke sjellë rrebeshe shiu dhe stuhi lokale breshëri në këto zona, sipas sipas MeteoAlb. Mbrëmja ri-kthen kthjellimet në të gjithë shqipërinë.

Temperaturat e ajrit rriten ndjeshëm në mëngjes por nuk pësojnë ndyshime në mesditë duke luhatur vlerat ditore nga 14°C deri në 35°C.

Era do fryjë mesatare dhe e fortë me shpejtësi deri 45 km/h, nga drejtimi - Jugperëndimor ndërsa në det të hapur krijohet dallgëzim 4 ballë./M.T/dritare.net