Na ndiqni edhe në

Moti

Ja si do të jetë moti sot!

Ja si do të jetë moti sot!

Masat ajrore të ngrohta dhe të thata që do të dominojnë vendin sot, do të sjellin mot të kthjellët. Temperaturat e ajrit do të luhaten në vlerat nga 15 deri në 37 gradë celsius. Era do të fryjë e lehtë në tokë dhe mesatare në det, me shpejtësi 35-40 km/h, duke sjellë dallgëzim 3-4 ballë./L.F-dritare.net