Na ndiqni edhe në

Moti

Ja si do të jetë moti sot!

Ja si do të jetë moti sot!

E premtja do të shoqërohet nga moti i paqëndrueshëm.

Pjesa e parë e ditës mbetet me kthjellime dhe vranësira kalimtare, të cilat sjellin reshje në zonat malore.

Por oret vijuese shtojnë vranësirat, duke bërë që reshjet e pakta të përfshijnë dhe zonat perëndimore.

Temperaturat e ajrit do të ulen në mëngjes, por rriten në mesditë duke luhatur vlerat nga 6°C deri në 27°C./E.B-dritare.net